XXI Funeralia Lednicko-Gnieźnieńskie 2021 już za nami!

Po przerwie i covidowym odosobnieniu było to dwudniowe, bardzo radosne spotkanie archeologów, antropologów, medyków, a nawet entomologa! Okazało się, że reprezentacja naszego Zakładu Antropologii stanowiła najliczniejszą ekipę spośród wszystkich polskich instytucji!

Było to spotkanie wymiany wciąż żywej myśli badawczej z wielu dziedzin kręcących się wokół odkryć antropologicznych i archeologicznych. Odkryć, które pomagają nam poznać i zrozumieć dzieje człowieka. Można było zauważyć, że mimo wszelkich przeciwności badania trwają i w końcu zabierają głos młodzi adepci sztuki antropologicznej!

Młodszym i starszym koleżankom oraz kolegom po fachu, a także pozostałym specjalistom, bardzo gratulujemy ciekawych wystąpień oraz inspirujących dyskusji! Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych studentów i absolwentów, którzy świetnie zaprezentowali się podczas swoich wystąpień i dyskusji! Trzymajcie tak dalej!

Przypominamy, że organizatorami byli: Polskie Towarzystwo Antropologiczne, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz Instytut Kultury Europejskiej UAM, w którego murach gościliśmy.

Wszystkim dziękujemy za udział, niezwykle miłe spotkanie, życzymy dalszych owocnych badań i do zobaczenia za rok! A może nawet i wcześniej!

Reprezentacja pracowników Zakładu Antropologii UPWr na tradycyjnym pomoście położonym na brzegu Jeziora Lednickiego