Koło naukowe

SKN Antropologów „JUVENIS”

przy Katedrze Antropologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

To koło działające przy Katedrze Antropologii (wcześniej Zakład Antropologii) Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu od 2009 roku. Przez 8 lat działalności członkowie Koła angażowali się w liczne projekty naukowe, charytatywne i promocyjne szerząc wiedzę o biologii człowieka i zdobywając cenne doświadczenia. Od 2014 roku, studenci biorą aktywny udział, w pracach wykopaliskowych na stanowisku Tormersdorf – Toporów, w gminie Bielawa Dolna.

W poprzednich latach były to również wykopaliska na Ukrainie czy Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Członkowie SKN Antropologów „Juvenis”, angażują się również, w badania z zakresu kryminalistyki, GMO czy antropogenezy. W 2015 roku SKN brało udział w organizacji II Krajowej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej „Socjologia medycyny- Promocja zdrowia- Starzenie”, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu.

Na rok akademicki 2016/2017 Koło planuje 2 kolejne konferencje studenckie, o których wkrótce pojawi się więcej informacji. Studenci zajmują się również popularyzacją wiedzy na temat człowieka, w ramach wielu akcji i wydarzeń, np.: Dni Przyrodników w Pawłowicach, wrocławska Noc Laboratoriów, oraz imprezy wewnątrzuczelniane takie jak: Szalona Noc Naukowa, Dzień Aktywności Studenckiej czy Dni Otwarte Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. SKN Antropologów „Juvenis”- wspiera od kilku lat akcję „Nakrętki dla Hospicjum”, gdzie przeprowadza tematyczne zajęcia dla najmłodszych. Członkowie Koła angażują się również w promocję Uczelni oraz kierunku Biologia Człowieka, współpracując z Biurem Promocji i Rekrutacji Uniwersytetu Przyrodniczego, prowadząc zajęcia dla szkół.

W 2016 roku członkowie SKN Antropologów ,,Juvenis”, rozpoczęli nową inicjatywę, którą jest kanał ,,AnthropoLOGIC” w serwisie YouTube, mający propagować antropologię fizyczną. Aktualne informacje na temat działań Koła można znaleźć na fanpage’u w serwisie Facebook (linki znajdują się poniżej).

Media społecznościowe

 

SKN Antropologów „Juvenis”

AnthropoLOGIC

 

   AnthropoLOGIC

 

  skn.antropologow.juvenis@gmail.com