XIII OSKA

„Czasy się zmieniają – my też zmieniamy się z nimi…”

 

Pcha naprzód bieg historii. Kształtuje sploty wydarzeń, kreuje zmiany, plącze bieg naszego życia, spaja pokolenia. Czas, zdaniem Owidiusza “pożerca rzeczy”, towarzyszy człowiekowi od zawsze. Dla każdego z nas nadchodzi czas narodzin, czas dorastania, czas nadchodzącej starości, aż wreszcie nieuchronny czas śmierci.

Podczas tegorocznej, trzynastej już Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Antropologicznej, pochylimy się nad czasem. Jego znaczeniem i rolą, jaką odgrywa on w życiu człowieka rozumianego jako jednostka, ale też gatunek.

XIII Ogólnopolska Studencka Konferencja Antropologiczna odbyła się w dniach 13-15.04.2018 r. w Katedrze Antropologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a jej organizacji podjęli się członkowie SKN Antropologów “Juvenis”.

Zaproszenie kierujemy do młodych badaczy zafascynowanych ludzką naturą, antropologów, którzy w kwietniu 2018 roku raz jeszcze poruszą ideę Jana Czekanowskiego – wspomną o istnieniu człowieka w dwóch strukturach: w przestrzeni i w czasie.

Do wzięcia udziału serdecznie zapraszamy studentów kierunków biologicznych oraz pokrewnych, a także doktorantów z całej Polski. Motywem przewodnim będzie szeroko rozumiany czas, a w trakcie paneli dyskusyjnych poruszone zostaną zagadnienia dotyczące ontogenezy, problematyki starzenia się organizmu, ewolucjonizmu, antropogenezy, badań populacji historycznych, trendów sekularnych oraz wielu innych.

Kontakt XIII OSKA

xiii.oska@gmail.com

https://www.facebook.com/xiii.oska/

 

Patronat naukowy


Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Jego Magnificencja prof. dr hab. inż. Tadeusz Trziszka

 

 

Dziekan Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt dr hab. Adam Roman, prof. nadzw.

 

 

Polskie Towarzystwo Antropologiczne

 

 

 

 

Sponsorzy

Piekarnia Familijna

Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego Maciejówka

Patronat medialny

Archeologia Żywa

Archeologia Żywa to jedyne takie pismo popularnonaukowe w Polsce przeznaczone dla archeologów, antropologów i pasjonatów obu tych nauk, oraz innych specjalizacji pokrewnych.

Tytuł wydawany od 1996 roku, wraca po 4 latach przerwy. Celem kwartalnika jest promocja osiągnięć archeologii dokonanych w Polsce, jak i za granicą. Archeologia Żywa przybliża zagadnienia dotyczące badań nad przeszłością rodzaju ludzkiego w spektrum od czasów najdawniejszych po współczesność, realizowanych zarówno z punktu widzenia humanistyki, jak i nauk przyrodniczych. Porusza zagadnienia związane ze sztuką, architekturą, antropologią, etnologią, ekologią, botaniką i zoologią, geografią i geologią, medycyną oraz innymi naukami humanistycznymi.

Każdy z najnowszych numerów prócz wersji papierowej, można zakupić w postaci elektronicznej w jednym z trzech serwisów: NEXTO.PLE-KIOSK.PLE-GAZETY.PL.

Życzymy miłej lektury!

 

Antropogen

Antropogen to kwartalnik popularnonaukowy skierowany do studentów I, II i III stopnia zainteresowanych tematyką z zakresu: antropologii fizycznej, nauk o zdrowiu, biologii sądowej, genetyki i ewolucji człowieka oraz nauk humanistycznych takich jak archeologia, psychologia, antropologia kulturowa i etnologia.

Czasopismo powstało z inicjatywy Koła Naukowego Antropologów przy współpracy z Kołem Naukowym Genetyki działających przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Celem tego projektu jest umożliwienie studentom studiów biologicznych, biomedycznych i humanistycznych powiązanych z tematyką antropologiczną, publikowanie swoich opracowań i artykułów.