Warsztaty z anatomii i fizjologii człowieka w Przedszkolu nr 27

Dnia 15 marca 2024 roku dr Aleksandra Karykowska poprowadziła warsztaty z anatomii i fizjologii człowieka dla przedszkolaków z Przedszkola nr 27 we Wrocławiu!

Maluchy z zapartym tchem wysłuchiwały treści dotyczących ludzkiego ciała. Miały okazję dowiedzieć się między innymi: dlaczego nie powinny oddychać ustami, że jedzenie warzyw i owoców to nie tylko korzyść dla nich, ale także dla 100 bilionów bakterii, które są ich przyjaciółmi i zamieszkują ich jelita, co dzieje się w ich ciałach, kiedy śpią i dlaczego sen jest taki ważny dla ich rozwoju oraz wiele, wiele innych.

Według relacji rodziców  przekazana wiedza jeszcze tego samego dnia była wprowadzana w życie – nie tylko u samych dzieci, ale również u członków ich rodzin. Na edukację w tworzeniu zdrowych nawyków oraz wdrażanie podstawowej wiedzy o zasadach funkcjonowania własnego organizmu, jak się okazuje, nigdy nie jest za wcześnie.