Pokolenie W zaczyna nowy rok akademicki

Pokolenie W to projekt mający na celu promować Wrocław. Jedną z przedstawionych bohaterek jest studentka naszej Katedry.

Pokolenie W to projekt miasta i dziesięciu publicznych uczelni Wrocławia, mający promować Wrocław jako najlepsze miejsce dla młodych – do życia i do studiowania. Jego bohaterowie to studenci, absolwenci, naukowcy i pasjonaci wielu dziedzin – od sztuki, teatru i literatury, przez sport i militaria, po naukę i technologię – których łączy jedno – Wrocław. W sumie czterdzieści sylwetek będących żywą reklamą uczelni i miasta.

Badania pokazują, że 90% studentów, którzy wybrali Wrocław, jest zadowolonych z podjętej decyzji, a 88% poleciłoby Wrocław znajomym, którzy zamierzają podjąć studia. W przypadku Warszawy jest to odpowiednio 78 i 85%, a Krakowa w obu wariantach 79%. Ambasadorami Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w projekcie są Agata Bisiecka, Małgorzata Skarbek, Bartłomiej Skalny i Radosław Zajdel.

Pokolenie W na biologii człowieka

Agata Bisiecka jest studentką biologii człowieka, działa w SKN Antropologów „Juvenis”. – Moim marzeniem jest praca przy sprawach identyfikacyjnych, współpraca z policją przy takich przypadkach, kiedy niewielka ilość informacji odpowiednio zinterpretowana pozwala nam określić kim była dana osoba, a nawet w jaki sposób mogła wyglądać. (…) Zawsze fascynowało mnie to, jak bardzo biologia naszego organizmy wpływa na to, co robimy i jak się zachowujemy. Praca ze szczątkami nie wygląda tak, jak w serialach kryminalnych, jest to raczej rodzaj pewnej intymnej rozmowy pomiędzy mną a tym człowiekiem – opowiada o sobie i swoich fascynacjach w filmie promującym projekt.

(…)

Więcej o bohaterach pokolenia W, nie tylko z UPWr, można przeczytać na stronie www.pokoleniew.pl.

Źródło: Głos UPWr