Nasza kadra na XXIII Funeraliach Gnieźnieńskich

Z dumą reprezentowaliśmy Zakład Antropologii na tegorocznych – XXIII Funeraliach Gnieźnieńskich pt. „Prawy dba o duszę swego zwierzęcia domowego”. Człowiek wobec świata zwierząt.
Jak co roku zjazd obfitował w gorące dyskusje naukowe oraz nowe pomysły na badania i współprace.Czynny udział w konferencji wzięła również nasza studentka Aleksandra Szafarowicz – serdecznie gratulujemy wystąpienia i trzymamy kciuki za dalszy rozwój naukowy!

Referaty wygłoszone przez naszych pracowników i studentkę na tegorocznych Funeraliach Gnieźnienińskich:

Katarzyna Biernacka, Jacek Szczurowski: Czy na drzwiach gnieźnieńskich znajduje się małpa? Analiza elementu bordiury Porta Regia z perspektywy antropologa
Aleksandra Karykowska, Paweł Konczewski, Barbara Kwiatkowska, Joanna Witan, Aleksandra Lisowska-Gaczorek, Krzysztof Szostek: Ryby w diecie mieszkańców wsi Libkovice (Czechy) w późnym średniowieczu i nowożytności
Aleksandra Szafarowicz, Aleksandra Karykowska: Prozdrowotny wpływ psa na człowieka na przestrzeni wieków