Marzysz o udziale w badaniach archeologicznych? Dołącz do nas w wakacje!

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Katedra Antropologii poszukuje 8 wolontariuszy do udziału w badaniach archeologicznych grodziska i cmentarzyska kurhanowego z wczesnego średniowiecza w Białogórzu, powiat Zgorzelec.

W dniach 27 lipca 2020 – 23 sierpnia 2020. organizujemy w ramach projektu „1000 lat Górnych Łużyc – ludzie, grody, miasta” obóz naukowy, którego uczestnicy będą mogli poznać tajniki pracy archeologów i antropologów zaangażowanych w odkrywanie dziedzictwa kulturowego Górnych Łużyc.

Wolontariuszom zapewniamy nieodpłatnie: zakwaterowanie z wyżywieniem, ubezpieczenie, transport na trasie kwatera – miejsce badań, udział w wycieczkach.

Warunki: ukończone 16 lat. Osoby niepełnoletnie będą musiały przedstawić pisemną zgodę opiekunów prawnych na udział w obozie.

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy kierować na adres e-mail: pawel.konczewski@upwr.edu.pl do 15 maja 2020. W zgłoszeniu podaj swoje dane osobowe i napisz kilka zdań o sobie. Podaj też swoje motywacje, dlaczego mamy wybrać właśnie Ciebie?  Jeśli jesteś  osobą niepełnosprawną, nie martw się! Pisz i podejmiemy wspólnie wysiłek, abyś mogła/mógł realizować swoje marzenia.

Uwagi: Wolontariat można zaliczyć jako praktykę studencką. Nie zwracamy kosztów dojazdu na obóz. Decyzje o zakwalifikowaniu do uczestnictwa w wolontariacie, i czy planowany obóz ostatecznie się odbędzie podejmiemy zapewne do końca maja.

Trzymajcie kciuki, aby epidemia Covid-19 nie pogrzebała naszych wakacyjnych planów!  🙂

Projekt 1000 lat Górnych Łużyc – ludzie, grody, miasta jest spółfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020 / Das Projekt 1000 Jahre Oberlausitz – Menschen, Burgen, Städte wird von der Europäischen Union aus Mitteln des Europäischen Fonds für Regionale Entwicklung im Rahmen des Kooperationsprogramms INTERREG Polen – Sachsen 2014-2020 finanziert.